19 sierpnia 2014

Terapeutyczne działanie maszyny do szycia

Przeganiam czarne chmury. Bardzo się staram.

Dlatego z większym niż zazwyczaj samozaparciem zabieram się do zapowiadanych zmian w pokoju Tośki.
Odkąd pościągałam bożonarodzeniowe dekoracje, nie zrobiłam w tym pokoju nic, więc czas już najwyższy.
Lista rzeczy do zrobienia jest dość długa, ale mam nadzieję, że przed wrześniem skończę. Tak bym chciała. I mimo, że są to głównie kosmetyczne zmiany, to jednak czasochłonne.

A dziś zaczynam od zmiany wystroju łóżka, które jak widać na poniższych zdjęciach było mega kolorowe. Jak zresztą cały pokój Tośki. Mój cel- mniej kolorowych dodatków. Nawet mąż zwrócił mi na to ostatnio uwagę, co zdziwieniem było dla mnie ogromnym, gdyż on z reguły nie  przywiązuje większej wagi do wystroju naszego mieszkania.

Nie zwracajcie uwagi na bałagan. Nie umiałam go dzisiaj ogarnąć.Zaczęłam więc od nowych poszewek na poduszki. A ponieważ maszyna działa na mnie kojąco, stwierdziłam, że będzie z tego podwójna korzyść. W ramach zajęć relaksacyjnych pobawiłam się w farbowanie i pieczątkowanie.


I wyszły z tego takie oto nowe podusie.


Postanowiłam też wpasować w klimat naszego misia, który na stałe zamieszkuje już tosiowe łóżko. Uszyłam mu więc małe, różowe tutu i opaskę z tiulowym kwiatkiem. Baletowe dodatki na pewno będą się jeszcze w pokoju Tośki przewijać, jako jedno z zainteresowań mojego dziecka.Idąc za ciosem, kolejnym moim krokiem będzie ściana nad łóżkiem- mam już na nią plan i miejsce pod łóżkiem, gdzie na razie jest spory bałagan i zielone, ikoewskie pudło na pościel. W tej właśnie sprawie udaję się jutro z samego rana do garażu... Maszyna do szycia na razie idzie dao szafy, a ja łapię za szlifierkę, wkrętarkę, pędzel i farbę. Ale o tym będzie następnym razem.

Pozdrawiam

6 komentarzy:

 1. Podziwiam Pani prace! Podusie bardzo ładne, choć nie bardzo pasuje, jak dla mnie ta z X czarnym, troszkę jak dla mnie dla starszej dziewczyny, ale to moja opinia i proszę się nie zrażać. Pozdrawiam i cieszę się, że już lepiej u Pani - to widać po zmianach :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za opinię, ale proszę..., Agnieszka jestem :) nie tam żadna pani :)
   Ja również pozdrawiam.

   Usuń
 2. dla mnie czad! też pomyślę o czymś dla Lenki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A myśl, myśl. W końcu te nasze dziewczynki, to już małe pannice :)

   Usuń
 3. A co jest złego w kolorowych dodatkach? Przecież to pokój dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby nic, ale trzeba mieć większe wyczucie w ich doborze, by nie wprowadzać zbyt dużego chaosu. Mnie łączenie kolorów jakoś nie wychodzi.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...