11 lutego 2015

Walentynkowe DIY


Walentynki. Lubicie? Obchodzicie? Ja lubię:) Tak już mam i jak zwykle, korzystając z okazji, że jest okazja, przystrajam trochę  nasze mieszkanko. Dziś pokażę Wam jak zrobiłam ten świecący napis, który wprawi w romantyczny nastrój podczas walentynkowej kolacji.
Sprawa jest bardzo prosta. Potrzebne nam będę 4 proste świeczniki, lub jak w moim wypadku 4 zwykłe szklanki, czerwony/ różowy brystol, papier śniadaniowy lub pergamin, ołówek, linijka, klej i nożyczki. Przyda się też nożyk do tapet.

Teraz wystarczy zmierzyć nasze świeczniki/ szklanki. Moje mają 9 cm wysokości i są raczej wyższe niż szersze, więc jeden bok będzie miał wymiary 9x9 cm. Kwadrat, moim zdaniem, lepiej się prezentuje, ale może być też prostokąt.
Następnie wycięłam 4 paski o wymiarach 9x36 cm. Te 36 cm to nic innego jak 4 boki po 9 cm każdy. Zaznaczyłam sobie miejsca zgięć i zagięłam. Trzeba pamiętać o zostawieniu zapasu na końcu paska, by można było skleić naszą "kostkę". Jeden centymetr wystarczy. Czyli poprawiam- mój pasek miał wymiary 9x37 cm.
Kolejnym krokiem będzie wycięcie w każdym kwadraciku odpowiedniej litery. Litery można oczywiście napisać ręcznie, ale ja pokusiłam się o ich wydrukowanie. Następnie je wycięłam i odrysowałam. Literki można umieścić w każdym kwadraciku, albo naprzemiennie z serduszkami czy innymi miłosnymi kształtami.


Do wycinania przyda się nożyk do tapet. Pamiętajcie, że jak będziecie odrysowywać litery na lewej stronie, to żeby były to ich lustrzane odbicia.
I to już prawie koniec, a przynajmniej największa dziubanina jest już za nami. Teraz wystarczy wyciąć z papieru śniadaniowego/ pergaminu 16 kwadratów odrobinę mniejszych niż nasze 9x9 cm i przykleić je na każde serduszko i literę.
Ostatni ruch- sklejenie kostek i gotowe.

Teraz wystarczy do środka włożyć świeczniki/ szklanki i ustawić napis w odpowiednim miejscu, np. w sypialni :)
A kiedy przyjdzie wieczór, zapalić lighty i wprawiać się w romantyczny nastrój. 
Pozdrawiam

3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba twoja dekoracja, świetny pomysł. Widać dużą dbałość w wykonaniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna, klimatyczna dekoracja:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Boskie i ta kula na zdjeciach - rewelacja!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...