27 czerwca 2014

Kwiaty na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu nie jest takie uroczyste jak w szkole. Przynajmniej nie dla dzieci, które w przyszłym roku jeszcze wracają do swoich kolorowych sal, małych ławeczek i ulubionych pań. Zazwyczaj tylko jakaś rodzicielska delegacja maszeruje z kwiatkiem dla wychowawcy, albo każde dziecko przychodzi z jakimś małym upominkiem.
W zeszłym roku, ta końcówka czerwca mi jakoś umknęła, bo Tośka chorowała w tym okresie, ale tym razem postanowiłam nic nie przegapić i nawet zawczasu przygotowałyśmy i już zaniosłyśmy do przedszkola upominki dla wszystkich kochanych pań i oczywiście pana Darka.
A tymi upominkami zostały bibułowe kwiaty, z podpisanym przez Tosię listkiem.


Kwiatuchy zrobiłyśmy z bibułowych pomponów, które Tośka miała rozwieszone w formie girland, w zeszłym roku na urodzinach. Prawie rok przeleżały w worze i kompletnie nie wiedziałam co z nimi zrobić, a szkoda było wyrzucić. W końcu pomysł się znalazł.Były troszkę pogniecione i zakurzone, ale wystarczyło je trochę potarmosić- delikatnie oczywiście, bo to w końcu delikatna bibuła- by nadać im kształt kwiatka.Łodyżki zrobiłyśmy z zielonych, grubych rurek do napojów. Przykleiłam je klejem na gorąco. 
Moje spostrzeżenie: plastikowe rurki są zrobione z plastiku :) i topią się pod wpływem rozgrzanego kleju. Ale dzięki temu wszystko lepiej się trzymało. Musiało tylko dobrze ostygnąć.Teraz już Tosia mogła wkroczyć do akcji. Jej zadaniem było obkleić zieloną bibuła kwiatka u jego nasady, oraz pokolorować i podpisać listki.
Z tym obklejaniem, to nie za bardzo jej szło, więc mama przejęła inicjatywę, ale jednego zrobiła.


Za to kolorowanie i podpisywanie poszło jej ekspresowo.
Przygotowane listki przykleiłyśmy na łodyżki i podarunki były już gotowe.


Kilka niedokończonych kwiatków zostało nam w domu, bo tych pomponów było naprawdę sporo i Tośka zarządziła, by umieścić jej w wazonach na dużym stole. No cóż. Jakoś przeżyję te super kolorowe bibułowe a'la dalie w moim dużym pokoju. Ale tak tylko przez kilka dni :)
Panie i pan Darek oczywiście były zachwycone. Wyściskały Tośkę że hej. Jeszcze tylko w poniedziałek do przedszkola, a potem hulaj dusza... :) 

Pozdrawiam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...